SKU: LU74R010
Lititz, PA
M-F 6:30am-8:30pm; Sat 6:30am-4:00pm
location-pin All Locations caret-down
Lititz Your Store 1 in stock
Features chevron-down chevron-up
  • Premium TiCo™ hi-density carbide crosscutting blend for maximum performance
  • No stabilizers needed
  • Unique side grind polishes the material to produce a superior finish
Specifications chevron-down chevron-up
Brand Freud Tools
UPC 008925035619
Store Location (Lititz, PA) Aisle 22, Section H3
Package Length (in) 0.50"
Package Width (in) 10.13"
Package Height (in) 10.13"
Manufacturer Part Number LU74R010
Arbor 5/8"
Diameter 10"