SKU: 18A0CD3762C
Lititz, PA
M-F 6:30am-8:30pm; Sat 6:30am-4:00pm
location-pin All Locations caret-down
Lititz Your Store Not stocked
Features chevron-down chevron-up
  • Original equipment quality
  • Superior construction for performance and durability
  • Small radius nose helps to reduce kickback
  • Reversible design increases longevity
  • Lightweight components for easier maneuverability
  • 0.050" gauge and 3/8" low-profile pitch
  • Compatible with a 91PX62CQ chain
Specifications chevron-down chevron-up
Brand Echo
UPC 743184012437
Package Length (in) 20.10"
Package Width (in) 2.14"
Package Height (in) 0.15"
Manufacturer Part Number 18A0CD3762C
Type Chainsaw Guide Bar
Length 18"
Mount Type A041/K041/W041
Body Type Standard
Gauge 0.050"