SKU: DWZCSB18
Lititz, PA
M-F 6:30am-8:30pm; Sat 6:30am-4:00pm
location-pin All Locations caret-down
Lititz Your Store 4 in stock
Optional Accessories
Dewalt Chainsaw Replacement Chain - 18 in.
DEWALT
DWO1DT618
Features chevron-down chevron-up
Shorten downtime when your chainsaw bar is broken or severely worn with this high-endurance 18 in. Replacement Chainsaw Bar. This water-resistant replacement piece was designed for long-term durability. It fits most 18 in. chains and was engineered to produce less kickback while cutting.
  • HIGH-DURABILITY: Constructed from a single piece of steel
  • HIGH COMPATIBILITY: Works with DCCS672 60V MAX 18 in. Brushless Cordless Chainsaw and other 18 in. replacement chains with 0.050 in. gauge and 3/8 in. low-profile pitch
  • Manufactured by DEWALT
Specifications chevron-down chevron-up
Brand DEWALT
UPC 885911741989
Store Location (Lititz, PA) Aisle 23, Section N7
Package Length (in) 0.10"
Package Width (in) 3.00"
Package Height (in) 20.00"
Manufacturer Part Number DWZCSB18
Country of Origin China
Length 21.5 in
Width 4.32 in
Height 0.236 in
Weight 1.42 lbs
Battery Test Summary DEWALT_UN38.3 LITHIUM TEST SUMMARY_rev1,10.pdf
Warranty MWC
Related Products
DEWALT 60V MAX* 18 in. 3.0Ah Brushless Cordless Chainsaw
DEWALT
DCCS672X1
DEWALT 60V MAX* Brushless Cordless 18 in. Chainsaw (Tool Only)