SKU: N14X6BR
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$13.99
- Buy 25 for $12.59 each and save 10%
- Buy 100 for $11.19 each and save 20%
Features
Specifications
1/4 X 6 RED BRASS NIPPLE
- 1/4"-18
| Brand | Midland Industries |
|---|---|
| UPC | 777808038893 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H4 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 40030 |
| Material | Brass |
| Shape | Nipple |
| Boxcase | 25/400 |
| Size | 1/4" x 6" |
| Weight | 0.22 lbs |