Features
Specifications
3/8 X 2 RED BRASS NIPPLE
- 3/8"-18
| Brand | Midland Industries |
|---|---|
| UPC | 719852922438 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H4 |
| Package Length (in) | 0.20" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | 40042 |
| Material | Brass |
| Shape | Nipple |
| Boxcase | 25/400 |
| Size | 3/8" x 2" |
| Weight | 0.09 lbs |