Features
Specifications
3/8 SQUARE HEAD BARSTOCK PLUG
- This product can expose you to chemicals, including lead, which are known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information visit www.P65Warnings.ca.gov
- 1/8 - 1/2 Solid
| Brand | Midland Industries |
|---|---|
| UPC | 719852937791 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H4 |
| Package Length (in) | 0.80" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Manufacturer Part Number | 28086 |
| Material | Brass |
| A | 0.8 |
| B | 0.43 |
| Weight | 0.06 lbs |
| Thread Size Nptf | 3/8” |
| Shape | Plug |