Knox
Hex 3/4 in 42 in Standard Anode Rod
SKU: ARKA9042
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$44.99
Features
Specifications
Anode Rod, Standard, Hex, 3/4 in, 42 in Length, Aluminum, Zinc Plated
| Brand | Knox |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section I1 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 42.75" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 240515 |
| Type | Standard |
| Head Type | Hex |
| Thread Size | 3/4 in |
| Length | 42 in |
| Material | Aluminum |
| Finish | Zinc Plated |