Apollo
APXCR15PK Crimp Ring, 1 in
SKU: CR1X
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.99
Features
Specifications
Apollo Crimp Ring, Nominal Size: 1 in, Suitable for: Brass or Poly-Alloy Fittings
- Designed to secure PEX piping system connections
| Brand | Apollo |
|---|---|
| UPC | 670750702198 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section I3 |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | APXCR15PK |
| Nominal Size | 1 in |
| Suitable for | Brass or Poly-Alloy Fittings |