Apollo
APXCR3810PK Crimp Ring, 3/8 in
SKU: CR38X
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.99
Features
Specifications
Apollo Crimp Ring, Nominal Size: 3/8 in, Suitable for: PEX Tubing and Barb Fittings
- Designed to secure PEX piping system connections
| Brand | Apollo |
|---|---|
| UPC | 670750702402 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section I3 |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | APXCR3810PK |
| Nominal Size | 3/8 in |
| Suitable for | PEX Tubing and Barb Fittings |