Features
Specifications
SharkBite polymer PEX tube bend support prevents kinks in PEX tubing. 1/2 In. size includes mounting bracket.
| Brand | SHARKBITE |
|---|---|
| UPC | 697285915121 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section I1 |
| Package Length (in) | 8.20" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| For Use With | 3/4 In. |
| Hardware Included | None |