Apollo
PXPC3425PK Pinch Clamp, Stainless Steel, 3/4 in Pipe/Conduit, 0 to 200 deg F Temperature
SKU: CR34SXPK25
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$16.99
Features
Specifications
Apollo® PEX Pinch clamps are constructed of high-quality stainless steel and designed for a lifetime of reliable PEX pipe joints.
| Brand | Apollo |
|---|---|
| UPC | 670750271465 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section I3 |
| Package Length (in) | 5.80" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | PXPC3425PK |
| Height | 5.0 in |
| Material | Stainless Steel |
| Pipe/Conduit Size | 3/4 in |
| Suitable for | Apollo PEX Pinch Clamp Tools |
| Temperature Rating | 0 to 200 deg F |