ARM & HAMMER
55 Oz. Super Washing Soda Laundry Booster
SKU: 613967
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.49
Features
Specifications
Detergent booster and household cleaner. Improves liquid laundry detergent performance up to 40%. 100% fragrance and phosphate-free. 55 oz.
| Brand | ARM & HAMMER |
|---|---|
| UPC | 033200030201 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section I2 |
| Package Length (in) | 8.80" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Container Size | 55 Oz. |
| Product Form | Powder |