Armaly
ProPlus 7-1/2 In. L Concrete & Grout Sponge
SKU: A00603
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.49
Features
Specifications
Heavy-duty hydrophillic sponge is made of Estracell HDQ. This material provides superior strength, absorbency, and rinsability to meet the demands of the professional. To maintain your superior soft tool, wash thoroughly in warm water before and after each use. Wipes excess grout, rinses clean. Size: 7-1/2" x 5-1/4" x 2-1/4".
| Brand | Armaly |
|---|---|
| UPC | 070881006033 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section D4 |
| Package Length (in) | 16.30" |
| Package Width (in) | 8.30" |
| Package Height (in) | 7.50" |
| Length (In.) | 7.5 |
| Width (In.) | 5.25 |
| Depth (In.) | 2.25 |