Armaly
Armaly Proplus All Purpose Polyester Sponge
SKU: A00027
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.49
Features
Specifications
Polyester sponge is extremely durable and strong against tearing. Stays soft, solvent resistant, absorbent, and rinses clean. Ideal for walls, floors, automobiles and boats.
| Brand | Armaly |
|---|---|
| UPC | 070881000277 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section I7 |
| Package Length (in) | 2.50" |
| Package Width (in) | 4.50" |
| Package Height (in) | 7.00" |
| Length (In.) | 7 |
| Width (In.) | 4.5 |
| Color | Yellow |
| Thickness (In.) | 2.75 |
| Material | Polyester |