Features
Specifications
15 In. x 6 In. replacement inner tube with straight valve stem. Will fit 15 In. diameter, 6 In. wide riding lawn mower wheel.
| Brand | Martin Wheel Company |
|---|---|
| UPC | 098663027458 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section S4 |
| Package Length (in) | 11.80" |
| Package Width (in) | 8.40" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | T606-13 |
| Tire Diameter (In.) | 15 |
| Tire Width (In.) | 4.5 |
| Compatible With | 6 In. Rim |