Marathon
3.25 - 8 In. Replacment Inner Tube with Straight Valve Stem
SKU: MWT308
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$10.99
Features
Specifications
3.25 - 8 In. inner tube with straight valve stem. For lawn tractors, wheelbarrows, dollies, hand trucks, chippers, utility carts and other small equipment. Great for 13 In. Tires. Fits 8 In. Diameter Rim.
| Brand | Marathon |
|---|---|
| UPC | 037049946044 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section S4 |
| Package Length (in) | 7.60" |
| Package Width (in) | 6.00" |
| Package Height (in) | 3.00" |
| Tire Diameter (In.) | 13 |
| Tire Width (In.) | 3 |
| Compatible With | 8 In. Rim |