Features
Specifications
Downloads
84943BRB Mediterranean Bronze Two-Handle High Arc Bathroom Faucet
- Mediterranean Bronze Finish Delivers A Rich, Dark Brown, Old World Finish With Striking Light And Dark Accents
- Two-Handle Lever Handle Makes It Easy To Adjust The Water
- 4" Centerset Design Allows For Easy Installation
- Aerated Flow Is Ideal For Everyday Bathroom Tasks, Like Brushing Teeth And Washing Hands
- Limited Lifetime Warranty
| Brand | Moen |
|---|---|
| UPC | 026508337974 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section H4 |
| Package Length (in) | 10.13" |
| Package Width (in) | 8.13" |
| Package Height (in) | 5.88" |
| Manufacturer Part Number | 84943BRB |
| Country of Origin | United States |
| Length | 10.000 In |
| Width | 8.300 In |
| Height | 5.500 In |
| Volume | 456.5 |
| Weight | 2.800 |
| Finish | Mediterranean Bronze |
| Lead Law Compliant | Yes |
| Handles | Single 2 Handle Lever |