Features
Specifications
Downloads
84943 Chrome Two-Handle High Arc Bathroom Faucet
- Chrome Finish Is Highly Reflective For A Mirror-Like Look That Works With Any Decorating Style
- Two-Handle Lever Handle Makes It Easy To Adjust The Water
- 4" Centerset Design Allows For Easy Installation
- Aerated Flow Is Ideal For Everyday Bathroom Tasks, Like Brushing Teeth And Washing Hands
- Limited Lifetime Warranty
| Brand | Moen |
|---|---|
| UPC | 026508337967 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section H3 |
| Package Length (in) | 10.13" |
| Package Width (in) | 8.13" |
| Package Height (in) | 5.88" |
| Manufacturer Part Number | 84943 |
| Country of Origin | United States |
| Length | 10.000 In |
| Width | 8.300 In |
| Height | 5.600 In |
| Volume | 464.8 |
| Weight | 7.833 |
| Finish | Chrome |
| Lead Law Compliant | Yes |
| Handles | Single 2 Handle Lever |