Bar Keepers Friend
12 Oz. Cleanser and Polish
SKU: 6500789
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.19
Features
Specifications
Bar Keepers Friend cleanser and polish is a non abrasive powder that removes rust and hard water stains on copper, tile, brass, stainless steel, marble, porcelain, plastics and glass cooktops. Does not contain bleach, making it ideal for cleaning stainless steel.
| Brand | Bar Keepers Friend |
|---|---|
| UPC | 071618115103 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section I2 |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.60" |
| Container Size | 12 Oz. |
| Type | Powder |