Bar Keepers Friend
26 Oz. All-Purpose Soft Cleanser
SKU: 6926471
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.29
Features
Specifications
Bar Keepers Friend Soft Cleanser delivers the same power as our classic Cleanser, but in a premixed formulation for quick cleaning tasks. Use this creamy, ready-to-use formula to quickly coat hard, non-porous surfaces. It is particular useful for cleaning vertical surfaces in the bathroom, such as shower stalls, bathtubs and toilets. Bar Keepers Friend Soft Cleanser is effective at removing rust stains, metal tarnish, mineral deposits, soap scum and everyday grime. To reduce the amount of rinsing, try using less product than you think you need. A little goes a long way.
| Brand | Bar Keepers Friend |
|---|---|
| UPC | 071618116261 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section I2 |
| Package Length (in) | 8.80" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Container Size (Oz.) | 26 |
| Product Form | Liquid |