Fastway Trailer Products
86-00-3050 Chrome Plated DT30005 Receiver Lock
SKU: HARPLBB
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$22.99
Features
Specifications
Make sure your trailer and hitch are safe by purchasing a top-of-the-line locking hitch pin. Our Fastway® receiver locks are chrome-plated for a great look and built to last. It's the fastest, easiest and best way to secure your ball mount to your receiver. With a quick one-quarter turn, you can leave your trailer to grab a quick bite, or head out on your ATVs, knowing your trailer and gear will be there when you get back. Keep your trailer safe, by purchasing a receiver lock today.
| Brand | Fastway Trailer Products |
|---|---|
| UPC | 855826000303 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section M2 |
| Package Length (in) | 7.60" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Key Number | DT30005 |
| Finish | Chrome Plated |
| Suitable For Use With | Standard 2 in Receiver Tubes |