Campbell
Bolt Rigid Open Eye 3-1/2 In. Snap
SKU: 7606011
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.49
Features
Specifications
Rigid open eye bolt snap. Constructed of durable malleable iron with zinc-plated finish.
| Brand | Campbell |
|---|---|
| UPC | 042453012032 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I1 |
| Package Length (in) | 0.40" |
| Package Width (in) | 1.25" |
| Package Height (in) | 3.50" |
| Style | Bolt Snap |
| End Type | Rigid Open Eye |
| Overall Length (In.) | 3.5 |
| Opening Size (In.) | 0.41 |
| Eye Size (In.) | 0.375 |
| Material | Malleable Iron |
| Load Capacity (Lb.) | 60 |
| Finish | Zinc |