Features
Specifications
Baron Snap Hook, Working Load Limit: 1000 lb, Snap Opening Size: 1/2 in, Malleable Iron, Dimensions: 3-3/8 in L
| UPC | 042453014210 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section I3 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Dimensions | 3-3/8 in L |
| Material | Malleable Iron |
| Snap Opening Size | 1/2 in |
| Working Load Limit | 1000 lb |