Baron 7350T-1/2 Quick Link, 1/2 in Trade, 2860 lb Working Load, Steel, Zinc
SKU: 50812
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.99
- Buy 25 for $5.39 each and save 10%
Features
Specifications
Baron Quick Link, Trade Size: 1/2 in, Opening Size: 19/32 in, Working Load Limit: 2860 lb, Steel, Zinc, Dimensions: 4-1/8 in L
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Dimensions | 4-1/8 in L |
| Finish | Zinc |
| Material | Steel |
| Opening Size | 19/32 in |
| Trade Size | 1/2 in |
| Working Load Limit | 2860 lb |