Baron 7350T-3/8 Quick Link, 7/16 in Opening, 3-1/8 in L x 3/8 in THK Dimensions, 1760 lb Working Load, Steel, Zinc
SKU: 50838
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.99
- Buy 100 for $2.84 each and save 5%
Features
Specifications
Factory number indicated thickness (inches).
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Dimensions | 3-1/8 in L x 3/8 in THK |
| Finish | Zinc |
| Material | Steel |
| Opening Size | 7/16 in |
| Working Load Limit | 1760 lb |