BARON Grade 30 Zinc Coil Chain - 1/4 in.
SKU: ZC14
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.99
/ FT
/ FT
- Buy 141 FT for $1.64 each and save 45%
Features
Specifications
BARON Proof Coil Chain, Working Load Limit: 1300 lb, Trade Size: 1/4", 30 Grade, Steel, Zinc, 141 ft L
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section I1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 11.80" |
| Package Width (in) | 6.60" |
| Package Height (in) | 17.60" |
| Finish | Zinc |
| Grade | 30 |
| Material | Steel |
| Trade Size | 1/4" |
| Working Load Limit | 1300 lb |
| Brand | BARON |