BARON PC3038P Proof Coil Chain, 3/8 in 30 Grade, Steel, Zinc
SKU: ZC38
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.29
/ FT
/ FT
- Buy 66 FT for $3.46 each and save 45%
Features
Specifications
BARON Proof Coil Chain, Working Load Limit: 2650 lb, Trade Size: 3/8 in, 30 Grade, Steel, Zinc, 63 ft L
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section I1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 12.00" |
| Package Width (in) | 1.50" |
| Package Height (in) | 1.50" |
| Finish | Zinc |
| Grade | 30 |
| Length | 63 in |
| Material | Steel |
| Trade Size | 3/8 in |
| Working Load Limit | 2650 lb |
| Brand | BARON |