BARON PC30516P Proof Coil Chain, 5/16 in 30 Grade, Steel, Zinc
SKU: ZC516
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$4.09
/ FT
/ FT
- Buy 92 FT for $2.45 each and save 40%
Features
Specifications
BARON Proof Coil Chain, Working Load Limit: 1900 lb, Trade Size: 5/16 in, 30 Grade, Steel, Zinc, 92 ft L
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section I1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 11.60" |
| Package Width (in) | 6.00" |
| Package Height (in) | 17.40" |
| Finish | Zinc |
| Grade | 30 |
| Length | 92 in |
| Material | Steel |
| Trade Size | 5/16 in |
| Working Load Limit | 1900 lb |
| Brand | BARON |