SKU: XXM24DDKD
Lititz, PA
M-F 6:30am-8:30pm; Sat 6:30am-4:00pm
location-pin All Locations caret-down
Lititz Your Store 4 in stock
Features chevron-down chevron-up
This fan blade kit includes 4 steel blades, a spider/hub, screws, and locking nuts to successfully assemble and replace your existing barrel fan blade assembly. For use only with our 24" direct drive drum fans. This fan blade kit is compatible with fan models beginning in BF24TF and BF24BA, excluding 3-speed NP (narrow profile) units.
  • Requires assembly using included screws and locking nuts
  • Suitable for indoor usage
Specifications chevron-down chevron-up
Brand Maxx Air
UPC 047242436044
Store Location (Lititz, PA) Aisle 02 End Cap
Package Length (in) 2.00"
Package Width (in) 24.00"
Package Height (in) 24.00"
Manufacturer Part Number XXM24DDKD
Number of Blades 4
Material Galvanized Steel
For Use with 24 in Drum Fan, BF24TF and BF24BA