Features
Specifications
Weld-On Bullet Hinge, 0.63 in, 4 in D, Carbon Steel, Plain
- Brass pin and bushing for long lasting wear
- Compact, strong and reliable.
- Ideal for trailer doors/gates, tool cabinets and other enclosures
| Brand | Buyers Products |
|---|---|
| UPC | 724920094467 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section S5 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | FBP100 |
| Size | 0.63 in |
| Depth | 4 in |
| Material | Carbon Steel |
| Finish | Plain |