Features
Specifications
Weld-On Bullet Hinge, 0.79 in, 6 in D, Carbon Steel, Plain
- Brass pin and bushing for long lasting wear
- Compact, strong and reliable.
- Ideal for trailer doors/gates, tool cabinets and other enclosures
| Brand | Buyers Products |
|---|---|
| UPC | 724920094559 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section S5 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | FSP150 |
| Size | 0.79 in |
| Depth | 6 in |
| Material | Carbon Steel |
| Finish | Plain |