Custom Accessories
Universal Battery Clips & Socket
SKU: 18710
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.49
Features
Specifications
Add power to the front of your vehicle with the battery clips and socket by Custom Accessories. The battery clips affix to your vehicle's battery, and the 12 volt sockets provides power to your 12 volt items. This item is great for illuminating projects in the garage or take it tailgating.
- Fits most 12 volt receptacles and works on all vehicle batteries
- Perfectly designed to work for you inside your garage or at an outdoor event
- Plug into 12 volt receptacle or clip to vehicle battery for immediate installation
- Battery clips and 12 volt socket help both your vehicles battery and your own electronic devices for a convenient two in one aid
| Brand | Custom Accessories |
|---|---|
| UPC | 077341187103 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section N3 |
| Package Length (in) | 7.00" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Type | Universal Battery |
| Voltage Rating | 12 V |
| Color | Black |
| Application | Type |