Features
Specifications
Downloads
Battery Disconnect Switch Kit - Top Post
| Brand | Bussmann |
|---|---|
| UPC | 051712596190 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section N1 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | BP/BMS-1 |
| Height | 1.44" |
| Length | 16.13" |
| Width | 13.94" |
| Weight | .487 lbs |
| Type | Top post anti-theft battery switch |
| Fuse Indicator | Non Indicating |