EAST PENN
Battery Post - 3/8 in. Stud
SKU: B05318
| Location: Aisle 14, Section N2
$3.99
8 In stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Features
Specifications
Battery Stud Post, 3/8"
- Change a post type battery to a 3/8" stud type battery
- Wing nut or hex nut can be used if clearance is a problem
| Brand | EAST PENN |
|---|---|
| UPC | 083996053182 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section N2 |
| Package Length (in) | 0.40" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | 05318 |
| Connection | 3/8" |