Bayco
25 Ft. of 16/3 Cord Capacity Polypropylene Multi-Plug Cord Reel
SKU: 534137
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$32.99
Features
Specifications
Portable, hand wind plug reel with 4 grounded polarized outlets, and built-in, resettable 10A circuit breaker. 25-foot SJT 16/3 cord pulls out to desired length and locks. Safety yellow impact-resistant polypropylene housing. 10A/125/1250W maximum rating. UL (Underwriter's Laboratories) listed.
| Brand | Bayco |
|---|---|
| UPC | 078693028014 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section C5 |
| Package Length (in) | 12.00" |
| Package Width (in) | 7.80" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Capacity | 25 Ft. of 16/3 Cord |
| Material | Polypropylene |
| Color | Yellow/Black |