Ken-Tool
Mega Airblast™ Bead Seater – 5 gal Aluminum Tank
SKU: KT31445
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$259.99
Features
Specifications
Bead Seater 5 Gal Aluminum
- Used on auto, ATV, and truck tires
- Designed for use on tires up to 24½" diameter
- CE certified 5 gallon aluminum tank
| Brand | Ken-Tool |
|---|---|
| UPC | 703382314450 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section N4 |
| Package Length (in) | 11.50" |
| Package Width (in) | 17.00" |
| Package Height (in) | 25.50" |
| Capacity | 5 Gallon |
| Style | Tire Bead Seater |