World Casters & Equipment Manufacturing
1/2 in 1-3/16 in Delrin Bearing
SKU: DB6600
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.69
Features
Specifications
Delrin Bearing, 1/2 in Bore Dia, 1-3/16 in Outside Dia, 11/16 in Thickness
| Brand | World Casters & Equipment Manufacturing |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section S2 |
| Package Length (in) | 1.80" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | DB-6600 |
| Bore Diameter | 1/2 in |
| Outside Diameter | 1-3/16 in |
| Thickness | 11/16 in |