Features
Specifications
Bearing 5/8"x1-3/8x7/16 SnapRing
- Standard Bore Radial Ball Bearing
| Brand | KML |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section X1 |
| Package Length (in) | 1.60" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | 499502H |
| Type | Specialty Bearing |
| Inner_diameter | 5/8" |
| Outer_diameter | 1-3/8" |
| Width | 7/16" |
| Style | Sealed |
| Features | Snap Ring |