Features
Specifications
Deep Groove Ball Bearing, 3/4 in Bore Dia, 1-25/32 in Outside Dia, 1 Rows, 0.61 in Width, Steel Cage
| Brand | Timken Belts |
|---|---|
| UPC | 087796084070 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section X2 |
| Package Length (in) | 0.60" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 204RR6 A4361 |
| Bore Diameter | 3/4 in |
| Outside Diameter | 1-25/32 in |
| Number of Rows | 1 |
| Width | 0.61 in |
| Cage Material | Steel |