Features
Specifications
Downloads
PILLOW BLOCK, SOLID BASE, NORMAL DUTY, ECCENTRIC COLLAR TYPE - HCPE204-12 (3/4"DIA)
| Brand | KML |
|---|---|
| UPC | 889214010407 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section W3 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 6.00" |
| Manufacturer Part Number | HCPE204-12 |
| Bearing Type | Pillow Block |
| Features | Locking Collar, Extended Race |
| Length | 3-3/4" Bolt Spacing |
| Height | 2-9/16" |
| 202 Series | 204 Series |
| Overall Length | 5" |
| Inner Diameter | 3/4" |