Features
Specifications
BEARING DISC 1-1/2 SQx3.9370 RD
- Agricultural Implement/Disc Bearing
- Triple Lip Seals Protect Against Dust,And Dirt
| Brand | KML |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section X3 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | W211PPB3 |
| Type | Square Bore Ag Bearing |
| Inner_diameter | 1-1/2" |
| Outer_diameter | 100 mm |
| Width | 1.312" |
| Style | Spherical OD |