Features
Specifications
BEARING DISC 1-1/8 Sqx 3.14
- Agricultural Implement/Disc Bearing
- Triple Lip Seals Protect Against Dust,And Dirt
| Brand | KML |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section X3 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 3.60" |
| Manufacturer Part Number | GW208PPB5 |
| Type | Square Bore Ag Bearing |
| Inner_diameter | 1-1/8" |
| Outer_diameter | 80 mm |
| Width | 1.438" Inner, .827" Outer Race |
| Style | Spherical OD |