Features
Specifications
Insert Bearing, Series: HC, 1-3/16 in Bore Dia, 2.441 in Outside Dia, 0.748 in Width, Eccentric Collar
| Brand | KML |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section W1 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | HC206-19 |
| Series | HC |
| Bore Diameter | 1-3/16 in |
| Outside Diameter | 2.441 in |
| Width | 0.748 in |
| Locking Device | Eccentric Collar |