Features
Specifications
Insert Bearing, Greasable, Relubricable, Series: SA200, 1/2 in Bore Dia, 1-7/8 in Outside Dia, 1 Rows, 1-1/8 in Width, Eccentric Collar
| Brand | KML |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section W1 |
| Package Length (in) | 1.40" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | SA201-8G |
| Type | Greasable, Relubricable |
| Series | SA200 |
| Bore Diameter | 1/2 in |
| Outside Diameter | 1-7/8 in |
| Number of Rows | 1 |
| Width | 1-1/8 in |
| Locking Device | Eccentric Collar |