World Casters & Equipment Manufacturing
5/8 in 1-3/16 in 2-7/8 in Roller Bearing
SKU: TPRB660058
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$3.69
Features
Specifications
Roller Bearing, 5/8 in Bore Dia, 1-3/16 in Outside Dia, 2-7/8 in Thickness
| Brand | World Casters & Equipment Manufacturing |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section S1 |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | RB-5630-XDP |
| Bore Diameter | 5/8 in |
| Outside Diameter | 1-3/16 in |
| Thickness | 2-7/8 in |