Features
Specifications
Socket Cap Screw, Button, Measurement System: Inch, #10-24, 3/4 in Overall Length, Alloy, Coarse Grade, Thermal Black Oxide, ASME/ANSI B18.3-2002 ASTM F835 Standards
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 12, Section C6 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 0.25" |
| Package Height (in) | 0.75" |
| Type | Button |
| Measurement System | Inch |
| Diameter - Thread Size | #10-24 |
| Overall Length | 3/4 in |
| Material | Alloy |
| Grade | Coarse |
| Finish | Thermal Black Oxide |
| Standards | ASME/ANSI B18.3-2002 ASTM F835 |