Features
Specifications
Cap Screw, #10-32, UNF, 3/4 in Length Under Head, Button Head Type, Hex Drive Type, Grade 18-8 Grade, Stainless Steel
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Thread Size | #10-32 |
| Thread Type | UNF |
| Length Under Head | 3/4 in |
| Head Type | Button |
| Drive Type | Hex |
| Grade | Grade 18-8 |
| Material | Stainless Steel |