Features
Specifications
The Replacement Lock Cylinder with Key from Buyers Products fits standard and junior sized latches. The cylinder is designed to fit flush with the latch and comes with two keys. An optional zinc die cast dust cover is available.
- Ready to install cylinder and key
- Fits standard and junior sized latches
- Various keys available upon request
| Brand | Buyers Products |
|---|---|
| UPC | 724920064835 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section N6 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 19CH545 |
| Finish | Zinc Plated |
| For Use with | Standard and Junior Size Latches |
| Material | Carbon Steel |