Features
Specifications
Bar's Leaks Radiator Stop Leak Concentrate is specially designed to stop and seal minor to moderate antifreeze/coolant leaks and drips caused by normal cooling system wear and age. It works effectively with ALL types and colors of antifreeze coolant and/or water. You can always rely on this product for effectiveness and ease of use.
| UPC | 046087011966 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section N4 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Net Content | 10 oz |
| Form | Viscous |
| Color | Brown |
| pH Value | 8-9.5 |
| Boiling Point | 100 deg C |