Features
Specifications
C-Clip, External, 1/2 in Hole Dia, 0.035 in Thickness, Carbon Steel, Phosphate
- Ideal for low clearance applications where radial installation is preferred
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section W5 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.63" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.06" |
| Type | External |
| Hole Diameter | 1/2" |
| Thickness | 0.035 in |
| Material | Carbon Steel |
| Finish | Phosphate |